szybkie odchudzanie

Jak schudnąć szybko i skutecznie?

Diet jest wiele, jednak nie każda przynosi oczekiwane rezultaty. Niekiedy pojawia się także efekt jo-jo i kilogramów pojawia się więcej niż było wcześniej. Co zrobić, aby odchudzanie było szybkie i skuteczne zarazem?

Ekstremalne diety powodują szybką utratę masy ciała w postaci wody. Są jednak bardzo szkodliwe dla organizmu. Najlepszym rozwiązaniem nie jest więc okresowo stosowana dieta, ale stopniowa zmiana sposobu odzywania się.

Według przeprowadzonych badań dla ludzkiego organizmu lepsze są mniejsze posiłki jedzone częściej, w regularnych odcinkach czasu. Wówczas bowiem nie następuje gromadzenie nadmiaru energii w postaci tkanki tłuszczowej. Dobrze jest również wcześniej je sobie zaplanować.

Istotnym elementem każdej diety jest picie dużej ilości płynów w ilości co najmniej 2 litrów dziennie. Najlepiej aby była to woda mineralna niegazowana, bowiem tłuszcz rozkłada się jedynie w obecności wody.

Spalanie tłuszczu przebiega także znacznie szybciej podczas wysiłku fizycznego. Wskazany jest więc ruch i ćwiczenia fizyczne minimum 4 razy w tygodniu po około 1,5 godziny.